آموزش دریافت کد سوابق تحصیلی از سامانه my.medu.ir و مشکلات در گرفتن کد سوابق تحصیلی

دریافت کد سوابق تحصیلی برای ثبت نام در کنکور

به گزارش سلام مدرسه در خصوص دریافت کد سوابق تحصیلی و کنکور نوبت دوم سال ۱۴۰۲: پیرو اطلاعیه قبلی در خصوص جدول زمانبندی آزمون های سراسری سال ۱۴۰۲، به استحضار می رساند زمان ثبت کنکور سراسری نوبت دوم از ۱۵ فروردین آغاز و تا ۲۱ فروردین ادامه خواهد یافت. (برای اطلاع از تمدید این مهلت به اطلاعیه های سایت سازمان سنجش و رسانه های رسمی توجه فرمایید)

همچنین پیشتر گفته بودیم دریافت کد سوابق تحصیلی (طبق این آموزش) از طریق سایت ساهت یا دیپکد صورت می پذیرفت ولی بر اساس آخرین اطلاعیه مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش برای دریافت کد سوابق تحصیلی باید از طریق سایت my.medu.ir اقدام نمایید.

دریافت کد سوابق تحصیلی از سامانه my.medu.ir و زمان ثبت نام در نوبت دوم کنکور سراسری 1402
دریافت کد سوابق تحصیلی از سامانه my.medu.ir و زمان ثبت نام در نوبت دوم کنکور سراسری ۱۴۰۲

متن کامل اطلاعیه:

اطلاعیه شیوه دریافت کد سابقه تحصیلی و ثبت نام برای ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمره

به اطلاع متقاضیان شرکت در نوبت دوم آزمون سراسری (کنکور) سال ۱۴۰۲میرساند؛ برای ثبت نام آزمون سراسری (شروع ثبت نام پانزدهم فروردین سال جاری)،  در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور، داشتن کد سابقه تحصیلی (کد ۱۹رقمی) الزامی است. لذا متقاضیان میتوانند از تاریخ ۱۴ فروردین ۱۴۰۲با مراجعه به درگاه خدمات وزارت آموزش و پرورش کد مذکور را به شرح زیر دریافت نمایند:

۱- ورود به درگاه خدمات وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir

۱-۱-دانش آموزان پایه دوازدهم و فارغ التحصیلان دیماه ۱۴۰۱ و بعد از آن، با انتخاب نقش “دانش آموز” و با درج کد ملی و شماره سریال شناسنامه برای دانش آموزان ایرانی، و کد دانش آموزی و تاریخ تولد برای اتباع سایر کشورها، وارد درگاه فوق شوند و بر اساس بند (۲) اقدام نمایند.

۲-۱- سایر متقاضیان ایرانی و اتباع (اعم از فارغ التحصیلان شهریور ۱۴۰۱ و قبل از آن/ طلاب/ فارغ التحصیلان و  دانش آموزان پایه دوازدهم مدارس بین الملل/دارندگان مدرک معادل دوره متوسطه و پیش دانشگاهی صادره از کمیسیون ارزشیابی  مدارک تحصیلی خارجی و …)، پس از مراجعه به درگاه فوق، با انتخاب نقش “والدین و سایر” وارد درگاه شوند و  بر اساس بند (۲) اقدام نمایند.

تذکر: مشمولین بند فوق (۱-۲) در صورتیکه فاقد سیمکارت شخصی باشند میتوانند با اظهار این موضوع در درگاه خدمات الکترونیکی آموزش و پرورش ثبت نام کنند و سپس بر اساس بند (۲)  اقدام نمایند. توجه  شود این گروه باید نام کاربری و کلمه عبور درگاه را برای مراجعات بعدی نگهداری نمایند.

۲- دریافت کد سابقه تحصیلی: تمام متقاضیان مندرج در بندهای (۱-۱) و (۱-۲)  ، پس از ورود به درگاه فوق،  گزینه «سوابق تحصیلی» را انتخاب و مشخصات هویتی خود را مشاهده و پس از تائید،  اطلاعات تحصیلی را ثبت و کد سابقه تحصیلی (کد ۱۹ رقمی) را دریافت نمایند.

تبصره : در صورتی که متقاضیان در مشخصات هویتی خود مغایرتی مشاهده نمودند، گزینه «عدم تائید و استعلام از ثبت احوال/ وزارت کشور» را انتخاب نمایند. متقاضی با انتخاب این گزینه (بین ساعت ۸ صبح الی ۲۴ شب) و زدن دکمه بررسی پاسخ ثبت احوال، مشخصات هویتی خود را مشاهده و سپس به شرح بند (۲) اقدام نماید.

توجه: استعلام از سامانه ثبت احوال ممکن است دقایقی زمانگیر باشد.

۳- ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمره: متقاضیان ایجاد سابقه تحصیلی یا ترمیم نمره، از تاریخ ۲۰ فروردین  تا ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ جهت انتخاب دروس مورد نظر و شرکت در آزمون نهایی و دریافت نمون برگ انتخاب  واحد (درس)، به شرح زیر اقدام نمایند:

۱-۳- فارغ التحصیلان (شاخه های نظری، کاردانش و فنی و حرفه ای) دوره متوسطه و پیش دانشگاهی سنوات  گذشته/ طلاب حوزه های علمیه دارای مدرک سطح یک / فارغ التحصیلان و دانش آموزان پایه دوازدهم  مدارس بین الملل / دارندگان مدرک معادل دوره متوسطه و پیش دانشگاهی صادره از کمیسیون ارزشیابی  مدارک تحصیلی خارجی که متقاضی ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمره می باشند با در دست داشتن کد سابقه تحصیلی فوق و سایر مدارک لازم به مدارس بزرگسال دولتی مراجعه نمایند.

۲-۳- دانش آموزان پایه دوازدهم شاخه نظری (مدارس روزانه، بزرگسال، آموزش از راه دور، ایثارگران و  متقاضیان آزاد) متقاضی شرکت در گروه آزمایشی غیر متناظر با رشته تحصیلی خود/ دانش آموزان پایه  دوازدهم شاخه های کاردانش و فنی و حرفه ای هنرستان ها، برای ایجاد سابقه، کد سابقه تحصیلی فوق را به  مدارس محل تحصیل خود ارائه نمایند.

۴- مشاهده و بررسی سوابق نمره ای: متقاضیان برای مشاهده و بررسی سوابق نمره ای خود از تاریخ ۱۰ خرداد تا ۱۰ تیر ۱۴۰۲ مجدداً به درگاه خدمات وزارت آموزش و پرورش به نشانی (https://my.medu.ir) مراجعه و مطابق با راهنمایی که متعاقباً در سامانه اطلاع رسانی می شود، اقدام نمایند. برای مشاهده و بررسی  نمراتی که در آزمون های نهایی خرداد ۱۴۰۲ کسب می شود از تاریخ پنجم تا دهم تیر ۱۴۰۲ در درگاه مذکور  اقدام شود.

***********************

طی تست و بررسی هایی که روی سامانه داشتیم مثل قانون همیشگی سامانه های آموزش و پرورش که نباید خالی از ایراد باشه و اطلاع رسانی و راه اندازی سامانه هم باید یهویی باشه؛ سربلند هستیم 🙂 و کلی ایراد داره بهمون گزارش میشه! مشکلاتتون رو اعلام کنید سعی می کنم پیگیر باشم.

 

محمدرضا عادل خانی

محمدرضا عادل خانی / فعالیت: مشاور و پشتیبان تحصیلی دانش آموزان / دبیر رسمی آموزش و پرورش / رشته تخصصی: تدریس فیزیک / پست فعلی: مسؤول سامانه های دانش آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا