اخباراخبار حوزه سنجشتازه ترین ها

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور

تصویب نهایی تاثیر سوابق تحصیلی و کنکور در قبولی دانشگاه

اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی پس از چندین جلسه بررسی، طرح اصلاح و تکمیل سیاست‌های سنجش و پذیرش دانش‌آموزان برای ورود به دانشگاه را به تصویب نهایی رساندند.

به گزارش سلام مدرسه، در جلسه روز سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به با حضور رئیس جمهور، برای اصلاح شیوه سنجش و پذیرش دانش‌آموزان در ورود به دانشگاه و تعیین تکلیف ۱۲ سال تحصیل، سهم کنکور به ۴۰ درصد و سوابق تحصیلی سه سال آخر دبیرستان به ۶۰ درصد تغییر یافت به این نحو که در سال‌های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ نتایج تحصیلی سال دوازدهم دانش‌آموزان، در سال ۱۴۰۴ سال‌های یازدهم و دوازدهم و در سال ۱۴۰۵ نتایج تحصیلی و معدل سال‌های دهم تا دوازدهم تعیین کننده سهم ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی در  پذیرش دانش‌آموزان در دانشگاه‌ خواهد بود.
شایان ذکر است سالانه ۲ بار و تنها از دروس تخصصی هر رشته کنکور برگزار خواهد شد و همچنین دانش‌آموزان مجاز خواهند بود برای بهبود معدل و سوابق تحصیلی خود، تا ۱۰ بار در امتحانات سال‌های دهم تا دوازدهم شرکت کنند.

سهم کنکور سراسری امسال (۱۴۰۱) ۶۰ درصد و نمرات پایه دوازدهم ۴۰ درصد (صرفا با تاثیر مثبت) در قبولی دانشگاه خواهد بود.

فلوچارت تاثیر قطعی به شرح ذیل می باشد:

 

فرزانه بابائی

معلم و کارشناس حوزه آموزش و پرورش * کارشناسی ارشد فیزیک حالت جامد از دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران * مترجم و مؤلف کتاب فیزیک محاسباتی * مدرس دانشگاه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا