لغو امتحانات نهایی دی ۱۴۰۲

آزمون های دی ماه 1402 لغو می شود؟

به گزارش سلام مدرسه بر اساس آخرین گمانه زنی ها و جلسات وزارت آموزش و پرورش احتمال لغو امتحانات نهایی نوبت دی ۱۴۰۲ افزایش یافته و از این پس فقط امتحانات نهایی نوبت خرداد و جبرانی آن برای افرادی که قبول نشده اند در نوبت شهریور برگزار خواهد شد.

لغو امتحانات نهایی دی 1402

همچنین بر اساس بند ۳ بخش ب آخرین بخشنامه وزارت آموزش و پرورش به شماره ۴۶۰/۲۲۱-۱۴۰۲/۰۵/۰۷ از این پس فقط نمرات کتبی آزمون نهایی نوبت خرداد به عنوان سابقه تحصیلی به سازمان سنجش ارسال و در نتیجه کنکور سراسری موثر خواهد بود و یعنی افرادی که در آزمون نهایی نوبت شهریور ۱۴۰۲ شرکت کرده اند، سابقه تحصیلی آن ها به سازمان سنجش ارسال نمی شود و در صورت نیاز می توانند مجدداً در آزمون نهایی خرداد ۱۴۰۲ به منظور ایجاد سابقه یا ترمیم نمرات شرکت نمایند.

شایان ذکر است پیش از این آزمون های نهایی در ۳ نوبت خرداد، شهریور و دی برگزار می شد و تمامی نمرات کتبی این آزمون ها برای دانش آموزان شاخه نظری (رشته های ریاضی – تجربی – انسانی – معارف) دیپلم سال ۱۳۸۴ به بعد و پیش دانشگاهی ۱۳۹۱ به بعد و پایه دوازدهم دی ۹۷ به بعد به سازمان سنجش ارسال شده است.

در صورت عدم لغو آزمون نهایی دی ۱۴۰۲ و سایر اخبار مربوط به سوابق تحصیلی، موارد در مجموعه سلام مدرسه به سمع شما خواهد رسید.

با ما همراه باشید ….

 

محمدرضا عادل خانی

محمدرضا عادل خانی / فعالیت: مشاور و پشتیبان تحصیلی دانش آموزان / دبیر رسمی آموزش و پرورش / رشته تخصصی: تدریس فیزیک / پست فعلی: مسؤول سامانه های دانش آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران /

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام اگر حذف بشه ما چطوری خرداد ترمیم معدل بزنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    وقتی کتاب افتاده داریم
    آخه چرا انقد استرس میدین به آدم
    حداقل دی رو بزارین که بتونیم درسا ی افتادمون رو پاس کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا