آموزش رایانهآموزشیمحور 6

دانلود برنامه حذف محتویات پوشه تمپ (temp) ویندوز + روش دستی

حذف Temp های ویندوز

temp ها، هنگام کار کردن ویندوز و برنامه ها ایجاد می شوند؛ در واقع برخی از آن ها فایل با پسوندهای غیر قابل اجرا هستند که اقدامات ما در برنامه ها را به صورت متوالی سیو می کنند و موجب اشغال شدن فضای هارد دیسک می شوند، به عنوان مثال وقتی رو یک فایل فتوشاپ کار می کنید به پوشه temp مراجعه کنید، با کمی دقت فایل مربوطه را می یابید که مکررا با تغییرات شما در فتوشاپ در حال افزایش حجم می باشد.
اما برای یافتن مکان پوشه temp چه کنیم؟!
می توانید در قسمت آدرس بار مرورگر اکسپلور ویندوز که در تصویر زیر مشاهده می کنید، آدرس های زیر را وارد کنید و اینتر بزنید.

%systemdrive%\Windows\Temp
%userprofile%\AppData\Local\Temp

و یا با زدن کلید ترکیبی پنجره+R یا سرچ کردن RUN از منوی استارت در قسمت مشخص شده در تصویر زیر، عبارت %temp% را وارد کنید، بعد از زدن دکمه اینتر، پوشه ای که نمایش داده می شود، محتویات پوشه Temp ویندوز می باشد.

حال برای حذف، هر آنچه می خواهید را انتخاب و شیفت دیلیت کنید و یا اینکه پس از دانلود نرم افزار ( اسکریپت VBS ) زیر و خارج کردن آن از فایل زیپ، با دوبار کلیک روی آن، مشاهده خواهید کرد که تمام آنچه در پوشه های temp می باشد، حذف می شوند.

دانلود فایل اسکریپت حذف temp

***لازم به ذکر است که حذف محتویات پوشه Temp ویندوز برای رفع خطاها و بهبود عملکرد سیستم هایی که روی آن ها نرم افزار های دانش آموزی (دانا، راهنمایی، توصیفی و….) نصب می باشد، ضروریست و پیشنهاد می گردد هر بار قبل از ورود به برنامه و بعد از ورود به برنامه، Temp ها را حذف نمایید. (محور ششم سنجش)

برای تغییر مسیر پیشفرض پوشه Temp از لینک این لینک استفاده کنید.

 

 

نمایش بیشتر

محمدرضا عادل خانی

معلم فیزیک / مسؤول سيستم هاي دانش آموزي اداره كل آمورزش و پرورش شهر تهران / فارغ التحصیل کارشناسی فیزیک نظری از دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی 95-91/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا