اعلام نواقص سامانه ها و نرم افزار های دانش آموزی جهت پیگیری (نوشته ثابت)

بررسی نواقص سامانه ها و نرم افزارهای دانش آموزی دانا، راهنمایی، توصیفی، سناد، امین و.....

با سلام و احترام؛

           بخشی از  نواقص جدید سامانه ها تا تاریخ ۹۸/۰۳/۱۳ به شرح ذیل اعلام می گردد:

  1. پس از دریافت مجوز تغییر رشته در نرم افزار دانا، عنوان رشته دانش آموز در آن دوره (دوره ای که دروس تغییر رشته انتخاب می گردد؛ مثلا ضمن سال یا تابستان) به رشته ی جدید تغییر می کند.
  2. با توجه به مساله مورد (۱): در صورتی که محل مجوز تغییر رشته و انتخاب واحد مربوطه، مربوط به تابستان آن سال تحصیلی باشد، هنگام ارسال فایل دانا به سامانه متوسطه دوم امین، این سامانه دانش آموز را در یک سال تحصیلی با دو رشته متفاوت در ضمن سال و تابستان نشان می دهد. (پیشنهاد می شود سامانه امین با ارایه گزارش خطا از دریافت اینگونه اطلاعات جلوگیری کند.)
  3. با توجه به مساله مورد (۱) و (۲): در صورتی که تغییر رشته به شاخه فنی و حرفه ای باشد، با عنایت به این مساله که هنگام ورود به نرم افزار دانا، دانش آموزان فنی شناسایی و به طور کلی حذف ثبت نام و سابقه می شوند، موجب بروز مشکلات فراوان می شود.
  4. در خصوص مورد (۱) و (۲) و (۳): اگر پیشنهاد شود که قبل از ارسال سوابق به امین، مدارس اقدام به ارسال اصلاحیه کنند تا عنوان رشته در ضمن سال و تابستان یکسان شود، با توجه به مورد (۳)، امکان ایجاد سند اصلاحیه برای دانش آموزان متقاضی تغییر رشته به فنی و حرفه ای امکان وجود نخواهد داشت، لذا شرکت مربوطه حتما باید این ایراد را برطرف نماید.
  5. به دلیل عدم بروز بودن پایگاه سامانه سناد که در خصوص دانش آموزان تغییر رشته به سامانه امین متصل است، گزینه دریافت اطلاعات تغییر رشته از منوی عملیات اصلی سامانه متوسطه دوم امین در برخی از موارد  موجب عدم تکمیل فرآیند محاسبه کارنامه بدون نقص و  فارغ التحصیلی می شود.
  6. درخواست تغییر رشته برای برخی از دانش آموزان در سامانه سناد در دوره ضمن سال تایید شده و در نرم افزار دانا در دوره تابستان دریافت شده است، لذا هنگام ارسال فایل تابستان به امین متوسطه دوم، امکان دریافت اطلاعات تغییر رشته در این سامانه به دلیل عدم یکسان بودن جایگاه نمرات سناد و انتخاب واحد دانا وجود ندارد.(پیشنهاد می شود امکان تغییر دوره نمرات تغییر رشته در سناد فراهم گردد.)
  7. در خصوص مورد (۶): هر گونه تغییر، جایجایی نمرات و انتخاب واحدها موجب ناهمخوانی اسناد و دفاتر آن سال تحصیلی می شود.

 

 

 

در صورتی که شما نقص و ایرادی در سامانه ها مشاهده کردید، برای پیگیری آن می توانید در قسمت نظرات این پست اعلام کنید

فرزانه بابائی

معلم و کارشناس حوزه آموزش و پرورش * کارشناسی ارشد فیزیک حالت جامد از دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران * مترجم و مؤلف کتاب فیزیک محاسباتی * مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا