حذف نمرات مستمر درس تربیت بدنی ۱ و ۲ و۳ – چاپ مجدد لیست نمرات مربوطه

تغییر کد دروس درس تربیت بدنی دوره دوم متوسطه , حذف نمرات مستمر

مدیر محترم آموزشگاه دوره دوم متوسطه …..

موضوع: حذف نمرات مستمر درس تربیت بدنی ۱ و ۲ و۳ – چاپ مجدد لیست نمرات مربوطه

 

با سلام و احترام؛

           به اطلاع می رساند با نگارش های جدید نرم افزار Dana تغییراتی در کد و نحوه نمره گذاری دروس تربیت بدنی ایجاد شده که ضروریست این تغییرات در سامانه ها و اسناد اعمال شود.

  • اقدامات سیستمی:
  1. طبق روال همیشگی قبل از هر کاری، از طریق DanaHelper پشتیبان گیری کنید.
  2. نگارش جدید را دریافت کنید.
  3. همیشه قبل از ورود به برنامه اصلی Dana تیک مربوط به گزینه "در هنگام ورود به سیستم اصلاح حروف و سایر روتین های اصلاحیه سوابق انجام شوند" را بزنید.
  4. ممکن است هنگام ورود با پیغام هایی روبرو شوید که در این مرحله پاسخ "No" را انتخاب کنید.
  5. پس از ورود به برنامه : از منوی دریافت جداول و راهنمای سیستم، "اصلاح حروف و نام درس" و "به روزآوری پایگاه" را انجام دهید – سپس از منوی نقل و انتقال اطلاعات، گزینه "اصلاح اتوماتیک و ضعیت دانش آموزان ترک تحصیل اخراج و ضمن سال رفته قبل از ارسال به سیستم متمرکز" را بزنید از منوی سازماندهی و ثبت نام، وارد بخش "دریافت اطلاعات مربوط به جداولدرس و رشته از سامانه سناد" شوید و به ترتیب یک بار روی گزینه "دریافت محتوای جداول اطلاعاتی درس و رشته از سامانه سناد" و یک بار روی گزینه "بروزرسانی محتوای جداول از منابع داخلی سیستم دانا" کلیک کنید.
  6. از برنامه به طور کامل خارج شوید.
  7. مجددا وارد برنامه شوید و اینبار با تمام پیغام هایی که روبرو می شوید پاسخ "Yes" را انتخاب کنید. (در این مرحله کد دروس مذکور تغییر می کند و نمرات مستمرشان نیز حذف می شود.)
  8. از قسمت ورود نمرات گروهی مربوط به دروس مذکور (مثلا تربیت بدنی ۲) بررسی کنید که آیا مستمر حذف شده است یا خیر؛ در صورتی که حذف نشده بود دوباره از برنامه خارج شوید و از مرحله ۵ به بعد را تکرار کنید، در اینصورت قطعا نمرات مستمر تربیت بدنی ۱ و ۲ و ۳ حذف می شوند.
  • اقدامات اسنادی:

           لیست های نمرات دروس مذکور مجددا چاپ شده و فقط نمرات پایانی نوشته شود.

           تذکر: هنگام چاپ توجه فرمایید که نام دانش آموزانی که بعد از نوبت اول ترک تحصیل کرده یا انتقال رفته اند باید در لیست های نوبت اول وجود داشته باشند و نام دانش آموزانی که بعد از نوبت اول به آموزشگاه انتقال آمده اند در لیست های نوبت اول وجود نداشته باشند.

 

 

* فایلی در پیوست قرار داده شده که پس از دانلود می توانید هر بار قبل از ورود و بعد از خروج از برنامه، روی آن دوبار کلیک چپ کنید تا فایل های خطای موجود در پوشه "Temp" ویندوز حذف شوند.

فرزانه بابائی

معلم و کارشناس حوزه آموزش و پرورش * کارشناسی ارشد فیزیک حالت جامد از دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران * مترجم و مؤلف کتاب فیزیک محاسباتی * مدرس دانشگاه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا